Jdi na obsah Jdi na menu
 


..... plavání doma ve vaně .....

Proč vůbec s miminkem „plavat“?

Kojenecké "plavání", tak jak jsem se ho naučila a dále propaguji, je především radost!

anjel---je-to-radost.jpg

 Všichni se nejlépe učíme, když se cítíme dobře a bezpečně. Stres a pocit ohrožení nám nesvědčí. Dětem se snažím vycházet vstříc, nenutit je a spolupracovat s nimi. Přesto, nebo spíš právě proto, se spolu naučíme opravdu hodně!

 

Plavání miminek ve vaně je zdravý pohyb přizpůsobený potřebám a schopnostem nejmenších dětí. Nabízené aktivity jsou vždy v souladu s psychomotorickým vývojem miminka, aby ho nepřetěžovaly, nebo nestimulovaly nevhodnm způsobem.

  frantiska---soustredena.jpg

Děti se adaptují na vodní prostředí, učí se ve vodě pohybovat a to je přínosné pro celý  život.

 

Jednotlivé prvky pomáhají rovnoměrnému vývoji a drobné nerovnoměrnosti i dokáží rozhýbat a uvolnit. Díky pravidelnému jemnému pohybu děti lépe spí i jedí a také uvolňujeme prdíčky a pomáháme předcházet bolení bříška. Je dokázáno, že děti které pravidelně plavaly mají pomalejší tep (tzn. silnější srdíčko) a lépe využívají kapacitu plic. To vše spolu s pohybem lymfy prospívá jejich imunitě. Podporujeme tedy zdraví.

V průběhu lekcí ale nebudeme jen plavat. Samotný pobyt ve vaně je zpočátku u nejmenších dětí jen 5-7 minut a prodlužuje se postupně.

Důležitou součástí lekcí je teoretická část "na suchu". Budeme hovořit o tom jak o děti pečovat, jak podporovat jejich zdravý vývoj, jak je zvedat, nosit… atd. A také jak pečovat o sebe.

Seznámím Vás s psychomotorickým vývojem (PMV) miminka – kde právě je, co Vás čeká (spurty, nové dovednosti…). A během lekcí pečlivě kontroluji vývoj miminka a v případě potřeby budeme hledat cesty, jak jej podpořit.

Poradím také např. s kojením a díky svým dalším zájmům (Alexandrova technika, tchaj-ti) Vám mohu nabídnout co dělat například s bolavými zády, jak relaxovat a podpořit svou imunitu. Tato část lekcí - zaměřená na maminku je čím dál oblíbenější.

kdo plave ve vaně?

Plavání doma ve vaně je vhodné pro děti od narození (resp. zahojeného pupíčku) do cca 6-9 měsíců. (Pak už se do vany s plaváním moc nevejdou a je lepší přejít do bazénku. Většinou jde doma účinně plavat do doby, než miminka začnou lezt.)

co budeme dělat?

ve vodě – předvedu a naučím Vás vhodné způsoby polohování miminka ve vodě (polohy pro relaxaci i cvičení). Adaptace na vodu a pohyb v ní. Postupně ABC potápění (postupujeme většinou velmi pomalu, podle tempa miminka).

na suchu – povídání o plavání, psychomotorickém vývoji, kojení, ne-spaní a mnoha dalších tématech, které život s miminkem provází, jak se blíží 6. měsíc také o výživě a jak si vybrat dobré plavání v bazénku. Podle zájmu nabízím také masáže miminek

jak často se plave?

frekvence záleží na individuální domluvě a také s jak starým miminkem začínáme plavat. průměrně jsou lekce 1x za 14 dní, délka lekce je 60min

kam a kdy dojíždím?

Praha a okolí

návštěva po tel. nebo e-mail domluvě

cena

cena lekce je 600,- Kč/hod, pokud se lekce přetahuje doplácí se 100,-Kč/15 min. Při velké vzdálenosti, kterou musím dojíždět (více než 50 min MHD nebo když je nutné auto) je cena navýšena o 100,-Kč.
Na druhé straně pokud díky Vám získám další klientku nedaleko získáte cenové zvýhodnění. Domluvte se s kamarádkou a budete plavat levněji :-)

mimi-043.jpg