Jdi na obsah Jdi na menu
 


trochu o mně

Plavání miminek se věnuji od roku 2000, kdy jsem absolvovala specializovaný kurz „Instruktorka plavání kojenců a batolat“ akreditovaný MŠMT a mám ŽL na tzv. vázanou živnost. Nejprve jsem dva roky pracovala v BC Juklík a potom jsem odešla pracovat samostatně.

Zaměřuji se zejména na plavání nejmenších dětí - od narození do doby než začínají lézt. Pro miminka i jejich maminky mi v tomto věku připadá nejvhodnější plavat doma, ve vlastní vaně. Odpadá tak (někdy obtížná) adaptace dětí na nové prostředí a rodiče nestresuje nutnost dorazit na lekci s miminkem včas (sami víte, jak je o někdy s dětmi složité). 

Domácí prostředí nám také umožňuje začít plavat hned po zahojení pupíčku.

anjel---nadseni.jpg

 V letech 2003-4 jsem absolvovala kurz pro duly u České asociace dul a závěrem studia pomáhala u dvou porodů. To že nejsem šťastnou držitelkou závěrečného diplomu je způsobeno tím, že jsem se vzápětí stala šťastnou (a vytíženou) maminkou…

Díky kurzu ale působím jako „poporodní dula“ – nedoprovázím k porodům, ale pomáhám novopečeným rodičům vklouznout do nové role a naučit se efektivně postarat o miminko. Dokáži také poradit při řadě potíží s kojením apod.

 

Protože se od poloviny devadesátých let zabývám tchaj-ti čchuan, čchi kung a alexanderovou technikou je přirozeně součástí mé nabídky relaxace a cvičení pro maminky. Získat čas na sebe při péči o novorozené miminko je velmi obtížné a tak je třeba naučit se uvolnit co možná nejúčinněji. 

Kromě toho od roku 2011 vedu cvičení tchaj ti pro děti ve věku cca 5-10let. Více se dočete zde.

 

mimi-070.jpg

Od jara 2016 pracuji také jako "koordinátorka vzdělávacích aktivit" ve skvělé neziskovce APERIO - společnost pro zdravé rodičovství. Pořádáme kurzy pro nastávající rodiče, ale i pro rodiče větších dětí, věnujeme se legislativnímu, sociálnímu i psychologickému poradenství a pomáháme znevýhodněným rodičům. Výborný je například náš program pro sólo rodiče. Vydáváme každoročně příručku "Nebojujte se zákony" a mnoho dalšího. Srdečně zvu na naše kurzy a doufám, že jich bude stále víc!